Makramee seinakaunistused Ilonalt

Eestlastel on mereäärse rahvana alati olnud sõlmed au sees, ent eks tänapäevaks on paljud kunstid oma igapäevase tarbe kaotanud. Tänu sellele ajaloole on makramee hästi eestipärane ja kuidagi omane ja tuttav. Selle näilist keerukust tasakaalustab mõttelt lihtsat teostust – igaüks oskab ju kingapaela siduda, mis siis selles makramees erilist? Aga see on imeline! Ei saa päris öelda, et lihtsalt suvaliselt nööri sõlmima hakates saaks imelise asja valmis. Selle jaoks on vaja oskusi, nägemust, teadmisi ja natuke seda kätemaagiat, mida meie meistritel tundub küll kuhjaga olevat. Ilona jagab oma lugu.

Palun kirjuta 3-4 lauset, mis Sind kirjeldaksid.

Olen Ilona, kes juba lapsena leidis end tegutsemas ja unistamas läbi kätetöö. Olen proovinud joonistamist, kudumist, heegeldamist. Nüüd ise lapsega kodus olles sai taas rohkem käsitööga tegelema hakata. Samuti meeldib mulle ka ennast füüsiliselt aktiivsena tunda. Selle vajaduse rahuldab hommikujooga ja tantsimine. Need tegevused aktiveerivad mind tegutsema. Nagu paljud lapsega kodused emad otsivad eneseväljendust, nii ka mina. Kuna käsitöö on alati mulle südamelähedane olnud ning silmad särama pannud, siis liikus mõte kohe selles valdkonnas.

Kuidas leidsid tee sellesse valdkonda?

Makramee maailm avanes mulle, kui käisin ühel kursusel. Sõlmisime seal ühte seinaehet. Mäletan,et selle tegemine oli nii põnev ning kohe oli mingi äratundmine – tahan veel! Tulin koju ja hakkasin netist veel makramee kohta infot otsima ja aina põnevamaks läks. Olin üllatunud, mida kõike makramee sõlmedega valmistada saab. Põhimõtteliselt kõike! See tundus imeline maailm. Ostsin siis hunniku erinevaid nööre ja hakkasin katsetama. Vahel pusisin nii kaua, kuni sain soovitud tulemuse, millega rahule jäin.

Mis Sind oma töö juures enim inspireerib?

Kõige rohkem muidugi inspireerivad kliendid. Eriti, kui saadetakse pilte või kirjutatakse tagasiside. Nii tore on näha, kui enda valmistatud seinaehe, kardin, taimehoidja vms on oma kohale sätitud. Samuti motiveerib punumise protsess ise ka. Naudin, kuidas sõlm sõlme haaval miskit valmib. See on nagu meditatsioon, mille sisse võin ära kaduda. Need eritellimused, kus klient jätab ka mulle osaliselt vabad käed on väga põnevad. Olen selle koha pealt klientitele väga tänulik usalduse eest.

Ägedad on ka väljakutsuvad tööd, kus pean ennast ikka korralikult proovile panema. Kui sellise töö valmis saan, siis on sees selline rahulolu tunne, et olen miskit vägevat loonud (näiteks kardinad). Palju abi saan ka loodusest, kus käin erinevaid oksi korjamas. Muidugi leiab inspiratsiooni netis surfates. Seal jälgin millised mustri kombinatsioonid omavahel sobiksid. Õpin ka jooksvalt uusi sõlmi juurde. Mulle meeldib ennast pidevalt täiendada.

Millised Sinu toodetest on kõige populaarsemad?

Kõige populaarsemad on olnud lillekiiged ja taimehoidjad. Neid ostetakse ka palju kingitusteks. On olnud ka nii, et kingi saaja võtab minuga ühendust ja soovib minult veel samas stiilis miskit juurde tellida. Hinnas on ka eritellimused. Personaalsed asjad kannavad endas alati mingit erilist väge. Isikupärased ja erilised tooted, mis on loodud just sinu interjööri.

Kas Sa pakud lisaks eelpool nimetatutele ka muid tooteid? Milliseid?

Ise olen uhke ühe seinaehte üle. Sellele punusin valge linnu. See tuli nii loomulikult ja väga heas ning voolavas energias. Silmad paneb ka särama kardinate punumine. Need on küll suured tööd, aga väga ägedad. Makrameel on väga palju võimalusi. Ootan pigem põnevusega klientide soove.

Missugune on üks tavaline Sinu toodete tellija ning millal või mis põhjusel enamasti Sinu tooteid ostetakse?

Tihti on minu kliendid need, kes soovivad oma koju tuua veidike hubasust ja silmailu. Tuua värskust ja värve oma ellu. Kui on vaja kingitust, siis pöördutakse ka minu poole.

Milliseid soovitusi tahaksid jagada oma toodete tellijatele?

Kui inimene minult tellib, siis on suureks abiks, kui ta kirjeldaks oma soovi võimalikult täpselt. Näiteks saadab võimalusel foto kohast kuhu tellitav toode soovitakse paigutada. See loob mulle visuaalselt parema pildi. Õige läbirääkimine toob alati parema tulemuse, mis on alati minu eesmärk.

Milline on Sinu seni suurim õppetund seoses oma toote valmistamise ja müümisega? Kuidas lahendad keerulisi kohti? Mis aitab Sul püsida rajal kui kõik tundub liiga raske?

Eks alguses suurest vaimustusest ja lummusest makramee vastu arvasin, et paljud inimesed on sama moodi huvitatud ning soovivad mu tooteid osta. Paraku see nii ei olnud. Sellegi poolest olen tahtnud ikkagi jätkata. Kui sees on tugev tunne ja tahtmine siis tuleb ju ikka edasi minna. Arvan, et kogemusel, mida selle teekonna käigus saan, on juba oma väärtus.

Leia Ilona makramee tooted ja rohkem infot tema lehelt MIRAME e-poes.

Liitu uudiskirjaga ning saa järgmiselt ostult -5% soodustust!

Item added to cart.
0 items - 0.00